MAINSTREAM CULTURE DUBRAWSKI BLOG

Mick Jagger as Ned Kelly

Mick Jagger as Ned Kelly (1969)

Jim Morrison? Nie… Mick Jagger! Dziś niewiele osób pamięta, że wokalista The Rolling Stones zapuścił całkiem okazałą brodę na potrzeby filmu “Ned Kelly” (zdjęcia: 1969; premiera: 1970). Hipstersko.

Sam film nie należy do najwybitniejszych. Opowiada opartą na faktach historię australijskiego złoczyńcy, który w XIX wieku wsławił się licznymi napadami na lokalne banki. W popkulturze szczególnie dobrze przyjęła się jego zbroja: ważyła ponad 40 kilo, wykonana była z grubego metalu i dawała Nedowi odporność na ataki wszystkimi typami ówczesnej broni palnej (kule nie były w stanie jej przebić). Film z 1970 roku był siódmą australijską próbą opisania życia tej postaci, przy czym pierwszą nakręconą w kolorze.

Jagger natomiast, pomimo że w lipcu skończy siedemdziesiątkę, wciąż jest młody i w maju rusza z zespołem w nową trasę koncertową z okazji pięćdziesiątlecia istnienia grupy. Uspokajam tych, którzy obawiają się, że to może być to ostatnia szansa na zobaczenie legendy rocka w akcji – Mick pochodzi z długowiecznej rodziny, a jego ojciec (Basil Fanshawe Jagger) żył 93 lata.

 Mick Jagger in "Ned Kelly" (1970 movie)

Mick Jagger wraz z ojcem (2003)

Mick Jagger wraz z ojcem (2003)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation